Tematický deň v ZŠ

18.10.2018 22:25

Návšteva predškolákov z materskej školy Bystrická cesta u školákov na základnej škole Sládkovičova.

Dňa 16.10.2018 sa stretli predškoláci so školákmi na veľmi zaujímavej spoločnej akcii:

Deň potravín.

Deťom z materskej školy školáci prezentovali potraviny:  mlieko, jablká, vajíčka a cestoviny.  Už pri vstupe do základnej školy nás vítali deti v krojoch a s košíkmi plnými jabĺčok. Prezentácia sa konala veľmi zaujímavo, formou oboznamovania sa s potravinami, obrazovým materiálom, hádankami a kvízmi. Deti tak mali možnosť overiť si vedomosti ktoré získali. Školáci mali prezentácie veľmi dobre pripravené, vtipné a pútavé.

Predškoláci mali pripravenú aj  mini tvorivú dielničku a ochutnávku.

Jablká: ochutnávali, dozvedeli sa veľa o ich vitamínoch a podmienkach pestovania.

Mlieko: deti mali pripravenú maketu, ako sa dojí mlieko a mohli si to vyskúšať. V malých pohárikoch ochutnali mlieko a pomenovali rôzne výrobky z mlieka.

Cestoviny: deti formou kvízu pomenovali ktoré cestoviny poznajú a dostali do ruky plastovú lyžičku, aby mohli ochutnať výborný cestovinový šalát.

Vajíčka: okrem získaných vedomostí o ich použití mali deti možnosť pohladiť sliepočku, korytnačku, prepeličky a malé izbové vtáčiky. Potom deti lúpali na tvrdo uvarené vajíčka a aj prepeličie a po olúpaní ich jedli. Nakoniec si deti odnášali aj plnú škatuľku upečených výborných mafín, ktoré zjedli v materskej škole v záhradnom altánku.

Celý deň predškoláci spomínali na to, ako sa dobre zabávali a ešte aj ako sa dobre napapkali, čo im školáci pripravili.

Za akciu školákom a pani učiteľkám veľmi pekne ďakujeme.