31.01.2012 Dental alarm

31.01.2012 10:32

Dňa 31.01.2012 o 09:15 hod. sa v našej materskej škole uskutočnila prezentácia Dental alarm v podaní študentov stomatológie.

Dňa 31.01.2012 navštívila našu MŠ zubná hliadka Dental alarm - študentky stomatológie, ktoré deťom hravou formou uviedli malú prednášku na tému starostlivosť o zúbky. Hlavným cieľom preventívneho programu Dental Alarm je maximálne skvalitniť zubnú starostlivosť detí o svoje zúbky, znížiť výskyt zubného kazu, eliminovať zápaly ďasien a priniesť prirodzeným spôsobom nové poznatky a správne návyky do prostredia vlastnej rodiny.

Deti si pozreli na inštruktážnom DVD "zabijácky film", v ktorom sa zuby stali obeťou zubného kazu. Nasledovala najdôležitejšia časť, t.j. názorná ukážka, v rámci ktorej študenti deťom predstavili mega chrupík a mega kefku, prostredníctvom ktorých deti oboznámili s funkciou zubov, s potrebou ústnej hygieny a správnou technikou čistenia zúbkov. V zápätí nasledoval spoločný tréning. Všetky deti mali so sebou svoje zubné kefky a tak si spoločne nacvičili, ako bojovať proti zubnému kazu a povlaku.