Zasmejte sa aj vy nad "hláškami" našich najmenších. Detská predstavivosť a fantázia nemá hranice, presviedčame sa o tom každý deň. A tak môžeme iba skonštatovať, že videnie sveta detskými očami je úžasné ...

06.04.2010 11:23

Pani učiteľka sa pýta detí ako sa volá ocko, keď mamička je kačka. Deti odpovedajú: „Ocko sa volá kačko.“

Pani učitelka je na prechádzke s deťmi a pýta sa detí, ako sa volá strom, na ktorom rastú bahniatka. Deti nevedia a tak im to povie:“ Tento strom sa volá vŕba rakytová“. Na druhý deň sa znova pýta detí, ako sa volá ten strom. Deti odpovedajú:“ Vrba raketová“.

Na stoloch je na olovrant  položená presnidávka. Jakubko volá na pani učiteľku:“ Máme na stoloch dodávky“Pri práci s malými deťmi sa človek dozvie veľa zaujímavých vecí!

Pani učiteľka sa pýta detí, ako sa volá opica na obrázku. Deti odpovedajú:“ Tá opica sa volá šampanz.“

Škola v prírode:

Pani učiteľka: "Deti, dnes večer sa zahráme hru na hľadanie pokladu."

Adamko: "Aký poklad? Hm... Istotne to bude dáka plyšová hračka z Dráčika."

Lenka: "Nie Adamko, my budeme predsa hľadať zlato a drahokamy!"

Mirka rozpráva pani učiteľke:“ pani učiteľka ja pôjdem do talentu“ ( reakcia na mini-talent šou)

Deti sa hrajú s fotoaparátom, pri hre povie kamarát kamarátovi: „ Padol mi fotoraparát“.

Jakubko: "Pani učiteľka, Lea má salónky!"

Lea: "Nie salónky, ja mám silónky!"

Tomáško: "Zapichol som si do brucha tresku (triesku)."

Sebastián sa pýta pani učitelky: „ Pani učiteľka môžeme si kolútať loptu?“

riaditeľka materskej školy: PaedDr. Ivica Ondrušková, PhD.

Materská škola Bystrická cesta 1991/70, 034 10 Ružomberok