Arborétum s enviro-altánkom v MŠ

19.10.2017 14:18

V mesiacoch september a október 2017 sa konala realizačná fáza projektu Poznávame tajomstvá prírody,  ktorý bol podporený finančným darom Nadácie Slovenskej sporiteľne vo výške 2 000,- eur. V našej školskej záhrade tak pribudol enviro-altánok s arborétom, t.j. so špeciálnou botanickou záhradou. Arborétum tvorí 15. stanovíšť, ktorých súčasťou je novovysadených 104 rôznych rastlín:

• listnaté stromy: dub, buk, javory, magnólie, orgovány, kérie, baza, jaseň, kaliny...;
  • ihličnaté stromy: smreky, borovice, cyprušteky, jedle, borievky...;
  • kríky: tavoľníky, fotínie red robin, forzítie, zlatovka, kérie, farebné vajgelie, drieň biely, pieris japonský, nátržníky,  ...;
  • trávy: kostráva modrá, juky vláknitá, papraď ursula red, ozdobnica čínska, imperata red baron...;
  • kvety: ruže čajové ružové, ruža čajová biela, šalvia fialová... a iné.

Konkrétne popisy rastlín na jednotlivých stanovištiach sú uvedené pod fotografiami.

ôznych listnatých stromov:
dub, buk, javor, divá čerešňa, magnólia, letný orgován...; ihličnatých stromov: smrek, borovica,
jedlička...; kríkov: pojazmín, tavoľník, forzítia - zlatý dážď, tamariška, ohnivá zanoväť...; trávy:

Arborétum s envi-altánkom budú určené na vzdelávacie účely a pre interaktívne učenie sa detí MŠ o prírode v školskej záhrade.